Duna korzó
Lánchíd - Petőfi tér közötti sétány szakasz, régi neve promenád. A múlt század húszas éveiben már írások szólnak az akkor még fiatal hársak alatt zajló vidám életről. A főúri paloták után nagy szállodák épültek a Dunaparton , ezek előtt alakult ki az új sétatér kávéházakkal, teraszokkal.
A második világháború után elnéptelenedett a korzó, de a hetvenes évektől újra épült a szállodák egy része és megtelt ismét a promenád.1983-ban készült a díszburkolat és fásítás, Wild László és Szász Péter tervei alapján.1989-ben került a dunaparti korlátra Marton László „Kis királylány” szobra, mely azóta a turisták kedvence lett. A „Tengerész emlék” (1993) ismeretlen szobrász műve.
A felújításnál kőrisfák kerültek a régi hársak helyére, egyre több a virág - a lámpákon és lámpák alatti virágtartókban. Zajlik az élet, kedvelt turista hely, ami sajnos az árusító bódék megjelenését is jelenti.
Eötvös tér
Az Eötvös József szobra előtti virágágy és a Fórom Hotel végfala közötti burkolt terület (Andor Anikó és Finta József tervezte).Elnevezése Eötvös József, közoktatási miniszter szobrának 1879- es leleplezéséhez kötődik.
Minden évben változó, szép virágkiültetése a Belváros dekoratív pontja. Sajnos a 90-es években a szomszédos Átrium Hotel zöldfelületeibe sziklakertet barkácsoltak, amit szerencsére az örökzöldek és virágok benőttek.