A Bercsényi liget, az egykori Rábca folyómeder szabályozás előtti, alsó szakaszán alakult ki. A folyómeder helyén a szabályozást követően tervek készültek a hasznosításra, a zöldfelület kialakítására. Pecz Ármin, Győrben több területre, köztük a felhagyott folyómeder parkosítására is készített tervet. Rerich Béla és Pecz Gyula felkérésére az 1910-es budapesti nemzetközi kertészeti kiállításon a ’győri Rábca meder parkozása’ címen, mint egyik legjelentősebb tervét mutatta be.
Pecz Ármin ezt területet részben feltöltve, kb. 40 hold nagyságú, 8 egymással összefüggő kertet létesített. Az első 7 parkrészben (jelenlegi Bercsényi liget és a Bercsényi SZKI területe) a két városrész közötti közlekedés célszerűségét szem előtt tartva, geometrikus, szimmetrikus illetve tájképies kialakítást képzelt el. Az elképzelésekről látványrajzok is készültek, de a terv kivitelezésére végül nem került sor.
A folyómeder 1907-től évtizedeken át természetes feltöltődés alatt állt. A XX. század első harmadában alsó és felső szakaszát feltöltötték, úthálózatot létesítettek rajta. Az alsó és felső végét beépítették a 30-as években, megkezdődött a Bercsényi Miklós Szakközépiskola előtti mederrészek feltöltése, fásítása, hasznosítása is. Az OTI és az iskola közti zöldfelületet Bercsényi ligetnek nevezték el. A Győri Dózsa Sporttelep a Bercsényi ligetben nyert elhelyezést.
A városrész rehabilitációjához csatlakozva 2013-ban elkészült a liget Belvároshoz közeli végén egy korszerű játszótér, csúszdákkal, mászó-várral, forgó karusszellel. A játszótér folytatásában műfüves sportpálya épült.
Az idős, szép platánok a régi folyómederben szépen díszlenek, ezeket fiatal fákkal és a dombról „lefolyó” alacsony cserje ültetéssel egészítették ki.
A Budapesti Corvinus Egyetemen készült Fischer Márta diplomamunkája alapján















