Nevét az 1840- ben itt megépített Lövöldéről kapta, mely 50 évig működött. A 18. században a polgárság feladatai közé tartozott a városok biztonságának megőrzése. I. Lipót király kötelezte a céheket, hogy mestereik lövészetre járjanak a városfal mellett álló céllövöldébe. A lövöldét 1890-ben elbontották, a teret megnagyobbították és körben bérpalotákat építettek.
Kiindulópontja a Városligeti fasornak, mely az Andrássy út és Hősök tere megépítése előtt a Városliget régi főbejáratához, a Köröndhöz vezetett. Jó hangulatú, csendes tér volt, egyik oldalán, a gáznyomás-szabályzó mellett pihenőpark, másik oldalon játszótér működött. A zártsorú Király utcát a tértől kezdődően elegáns villákkal, középületekkel beépített kertek váltják fel, közülük nem egy a budapesti szecesszió jeles darabja.(Egger villa, Vidor villa, Fasori református templom)
1982-ben Maurer Klimes Attila tervezte a tér felújítását, a hagyományos funkciók megmaradtak. Később, a régen itt álló nyilvános illemhely mellett, elhelyeztek elárusító pavilonokat is, melyek takarják a korszerűsített játszóteret. A játszótér terve Hamar József és Pécsi Sándor munkája, ezt a kutyák ellen bekerítették.